Co zrobić kiedy ręczniki nie chcą chłonąć wody?

Co zrobić kiedy ręczniki nie chcą chłonąć wody?
świąteczne obrusy

Blitz Cleaning pralnia Gliwice na ulicy Niepaszyckiej 2, pralnia z doświadczeniem

Chłonność ręcznika to jedna z jego podstawowych cech. Od tego bowiem, jak będą zbierać wodę, zależy, czy dobrze spełnią swoją funkcję. Dobra wchłanialność jest też oczywiście uzależniona od rodzaju materiału, z jakiego został wykonany ręcznik, jednak są pewne sposoby, by ją zwiększyć w każdym przypadku. Jeśli kupuje się nowy ręcznik, prawdopodobnie nie będzie on od razu „gotowy” do spełniania swojego zadania. Z tego powodu najlepiej jest jeszcze przed pierwszym użyciem po prostu go uprać.

Robi się to, by zmyć z tkaniny wszelkie zanieczyszczenia, środki nadające połysk oraz te, mające działanie zmiękczające. Wszystko to bowiem wpływa niekorzystnie na higroskopijność danego ręcznika. Dla dobrego efektu warto jest wyprać ręcznik dwukrotnie. Następnie, już w trybie płukania, nie zaszkodzi dodanie szklanki białego octu. Ważne tylko, by pamiętać, że musi on być rozcieńczony, aby nie spowodować odbarwienia się materiału.

Dzięki niemu ręcznik stanie się miększy, puchaty, ponieważ w odpowiedni sposób rozluźnią się jego włókna. Za jego sprawą dojdzie też do pozbycia wszystkich chemicznych substancji, jakie zostały użyte do produkcji ręcznika. Gdy chce się zachować ręcznik w dobrym stanie również w przypadku dalszego użytkowania, należy koniecznie unikać przy jego praniu wszelkich chemicznych „zmiękczaczy”. W przeciwnym razie tkanina owszem, stanie się bardziej miękka, ale jednocześnie nabierze pewnej śliskości, a jej włókna posklejają się ze sobą. W celu dodania ręcznikowi pewnego rodzaju „puchatości”, najlepiej nadal stosować biały ocet.